Weźcie też pod uwagę, że wilk musi zostać przyjęty na dane stanowisko przez Alfy, tak więc drobna i delikatna wadera na pewno nie będzie dopuszczona do zawodu wojownika, a silnemu, zdrowemu basiorowi w sile wieku zamiast opieki nad szczeniakami zaproponowana będzie rola obrońcy.
RANGA ALFA
Samiec Alfa - Outcast
Samica Alfa - Matrem
RANGA BETA
Samiec Beta - brak (0/1)
Samica Beta - brak (0/1)
RANGA DELTA
Wojownicy - brak, nieograniczona ilość
Obrońcy - brak, nieograniczona ilość
Szamani polowi - brak (0/5)
Przywódca polowań - brak (0/1)
Tropiciele - brak (0/4)
Goniący - brak (0/4)
Atakujący - brak (0/6)
RANGA OMEGA
Główny Szaman - brak (0/1)
Asystent Szamana - brak (0/1)
Zielarze - brak (0/3)
Nauczyciele walki - brak (0/2)
Nauczyciele polowania - brak (0/2)
Opiekunowie szczeniąt - brak (0/2)
Objaśnienie stanowisk i rang:
Ranga Alfa
Jest to najwyższa ranga. Para, która posiada tą rangę ma władzę nad całą watahą, przewodzi jej i jest za nią odpowiedzialna. Samiec i samica Alfa prowadzą wilki przez mroźne krainy Insulae, dbają o jej ogólne dobro, sądzą we wszystkich sporach i podejmują decyzje w najróżniejszych zakresach. Poza ogólną 'pracą przywódczą' nie posiadają wyspecjalizowanych stanowisk, jednak możesz się do nich zwrócić z każdą sprawą czy problemem, a na pewno będą służyć pomocą.
Tutaj jednak w porównaniu do wielu innych watah, nie wymagane jest aby samiec i samica Alfa byli w związku. Jeśli jednak będą mieć partnerów z innych rang, tylko ich potomstwo przejmuje rangę i ma szanse na objęcie władzy nad watahą.
Ranga Beta
Sprawa tutaj wygląda podobnie jak u Alf - nie pełnią specjalnych stanowisk, jednak potrafią sobie dać radę w wielu dziedzinach. Mogą, ale nie muszą być parą - tutaj jednak sprawa się bardziej komplikuje, ponieważ Bety są wybierane wspólnie przez parę Alfa i młode nie dziedziczą rangi po rodzicach. Para Alfa ma również prawo w każdej chwili odwołać którąś z Bet, jeśli ta nie będzie wypełniać swoich obowiązków wyjątkowo dobrze.
Ich zadaniem jest wspieranie Alf w dbaniu o watahę, ale ich najbardziej znaczącą funkcją jest zarządzanie militariami. To oni dowodzą armią, werbują nowe jednostki i zajmują się ochroną watahy
Ranga Delta
Wilki z tą rangą są głównie wojownikami i tworzą armię naszej watahy. Odpowiadają za ochronę wilków i są pod wodzą pary Beta. Stanowiska są chyba proste do zrozumienia - wojownicy stanowią podstawę armii, są zazwyczaj na pierwszym froncie, wyjątkowo silne i sprawne osobniki. Obrońcy patrolują tereny watahy i chronią resztę przed różnymi zagrożeniami, a w czasie pokoju wojownicy również nieformalnie sprawują to stanowisko. Szamani polowi to wilki dobrze wyszkolone w dziedzinie zielarstwa, również biorą udział w walkach, jednak oni opiekują się rannymi wilkami, udzielają wsparcia. Nie muszą być wyjątkowo silni, wypadałoby jednak aby poradzili sobie w razie gdyby wojownicy nieprzyjaciela dotarli aż do ich pozycji.
Drugim typem wilków o tej randze są wilki polujące. To oni zapewniają naszej watasze pożywienie, a w czasie wojny również przechodzą na stanowisko wojowników i biorą czynny udział w walkach. Najbardziej wyróżniającą się jednostką jest przywódca polowań wybierany przez parę Beta. Co logiczne, nadzoruje polowania i obmyśla ich przebieg czy częstotliwość. Kolejnym stanowiskiem w tej randze jest tropiciel - wilk posiadający to stanowisko zajmuje się śledzeniem i tropieniem zwierzyny. Informacje o jej położeniu, liczebności i słabych osobnikach przekazują oni do goniących - to oni zajmują się skierowaniem i zapędzeniem ów upatrzonych stworzeń w stronę kolejnych wilków, a mianowicie atakujących. To ci ostatni głównie dobijają zwierzęta, więc to oni muszą być najsilniejsi w tej grupie.
Ranga Omega
Jest to najniższa ranga, jednak nie oznacza to że tym wilkom nie należy się szacunek. Wilki te są zazwyczaj niezdolne do walki lub po prostu nie byliby przydatni na polu bitwy. Są tutaj jednak stanowiska, które jak najbardziej mogą wykonywać. Pierwszym z nich jest główny szaman - najlepszy zielarz w całej watasze, zna mnóstwo chorób i potrafi im zaradzić. Jest on wybierany przez parę Alfa. On natomiast może wybrać sobie spośród wilków swojego pomocnika, który będzie się od niego uczył i być może przejmie po nim stanowisko. Nie oznacza to jednak, że wybierany wilk może być pierwszym lepszym - on również musi posiadać duże umiejętności w zakresie zielarstwa. Jest również możliwość zostania zwykłym zielarzem - praca ów osobnika polega głównie na zbieraniu odpowiednich roślin i przygotowywania wywarów, leków i opatrunków. Wystarczy tutaj podstawowa wiedza z zakresu zielarstwa.
Druga kategoria stanowisk w tej randze jest bardziej związana z najmłodszymi osobnikami. Pierwsi na liście są nauczyciele walki i polowania. Ci pierwsi szkolą szczeniaki w sztuce walki, uczą hierarchii społecznej i poświęcają im najwięcej czasu. Ci drudzy zaś uczą młode podstaw polowania, aby w przypadku odłączenia od watahy lub innego kryzysu dawały sobie radę. Obejmuje to również podstawy zielarstwa. Trzecim stanowiskiem, a zarazem ostatnim, jest opiekun szczeniąt. To te wilki zajmują się szczeniakami podczas nieobecności rodziców, zapewniają im bezpieczeństwo podczas wojen i nawet przygarniają, jeśli prawdziwi rodzice nie są w stanie sobie z nimi poradzić - oczywiście to ostatnie jest decyzją prywatną i nikt nie ma prawa tego nakazać.
Oczywiście tutaj jest wyjątek - wilki o tej randze mogą, ale nie muszą mieć stanowiska.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz